Zarabiaj na tym, że inni klikają

Jeśli nie satysfakcjonują Cię dochody, które uzyskujesz z własnego klikania, to jest dla Ciebie dobra wiadomość - możesz je powiększyć!

Możesz zarabiać także na tym, co wyklikają inni. 

Najłatwiej jest to zrobić na dwa sposoby: zdobywając poleconych oraz poprzez płatne promowanie strony, czyli w skrócie ptp.

 


Twoja Reklama - Polski Program Promocji Reklamy

 

Poleceni

Prawie wszystkie serwisy umożliwiające zarabianie w internecie posiadają programy patrnerskie. Zasada ich działania polega na tym, że zapraszasz do zarabiania inne osoby, wysyłając im swój link partnerski (reflink). Gdy po kliknięciu w niego ktoś zapisze się do programu, zostaje Twoim poleconym, a Ty otrzymujesz ustalony procent jego zarobków. Na temat tego, jak i gdzie zdobywać poleconych, wkrótce będziesz mógł poczytać na tej stronie.

Jednak zanim zaczniemy wyobrażać sobie fortunę zarobioną dzięki poleconym, warto pamiętać o jednym: zdecydowana większość programów dopisuje zarobki z poleconych tylko aktywnym użytkownikom. Wymogi aktywności są różne: w jednych serwisach jest wymagane wyklikanie określonej liczby klików dziennie, w innych - aktywność na poziomie odpowiedniego % aktywności poleconego, dzięki któremu chcemy zarabiać.


Promowanie PTP

Większość polskich programów zarobkowych oraz niektóre zagraniczne umożliwiają swoim uzytkownikom zarabianie poprzez płatne promowanie strony (PTP). Polega ono na tym, że wykupujesz kliknięcia w swój link do promowania (nie pomyl go z linkiem partnerskim) w którymś z zaakceptowanych serwisów. Za każdym razem, gdy ktoś w ten link kliknie oraz klik zostanie zaliczony, Ty otrzymujesz zapłatę. Najczęściej zapłatą tą są tak zwane kredytki, które możesz wymienić na pieniądze, gdy uzbierasz ich odpowiednią ilość.

Proste, prawda?

Jednak jest tu kilka "haczyków".

Przede wszystkim trzeba uważać, żeby nie pomylić linku do promowania PTP ze swoim linkiem partnerskim. Za promowanie linku partnerskiego nikt Ci nie zapłaci (no chyba że reflink jest równocześnie linkiem PTP, ale to się zdarza raczej rzadko). Jednak jeśli po kliknięciu w Twój link do promowania PTP ktoś zapisze się do promowanego programu i zacznie w nim zarabiać, zostaje Twoim poleconym i będziesz miał z tego dodatkowe dochody - dokładnie tak, jakby kliknął w Twój link partnerski. Linku do promowania PTP szukaj zawsze w zakładce płatne promowanie lub innej o tym samym znaczeniu.

Aby mieć jakiekolwiek zarobki z promowania PTP, link do promowania musi być umieszczony w zaakceptowanym serwisie. Każdy program oferujący możliwość tego rodzaju zarobku ma swoją listę zaakceptowanych stron. Najczęściej można ją znaleźć na podstronie poświęconej płatnemu promowaniu, po kliknięciu w przycisk akceptacja. Jeśli umieścisz swój link w programie, który takiej akceptacji nie posiada, nie otrzymasz wynagrodzenia.

Kolejną sprawą, na którą wpływ mamy niewielki, jest to, w jakim stopniu program, w którym promujemy PTP, zalicza kliki. Niestety większość serwisów zarobkowych procent zaliczeń ma na tyle niski, że w ogóle promować się nie opłaca. Na tej stronie systematycznie będą się pojawiać informacje, w których serwisach promowanie PTP jest opłacalne i gdzie umieścić swój link, żeby na tym zarobić, a nie stracić.