Płatne pobieranie - sposób na zarabianie

2013-06-30 23:19

Ostatnio w wielu serwisach zarobkowych pojawiło się dość dużo płatnych pobierań. Ta metoda zarobku znana jest już od dawna, jednak wydaje się, że teraz przechodzi kolejny rozkwit. Zasada jest prosta: klikasz w link prowadzący do pliku, pobierasz plik, znajdujesz w nim kod, który wpisujesz w odpowiednie pole i zatwierdzasz. Jeśli kod się zgadza, to dostajesz zapłatę za pobranie.

Wszystko ładnie pięknie, ale... są pewne ograniczenia.

Jeśli nie masz wykupionego konta premium w serwisie, z którego pobierasz pliki, musisz czekać na pobranie (najczęściej minutę). Po pobraniu pliku nie możesz od razu pobrać następnego z tego samego miejsca - najczęściej musisz poczekać godzinę. No i robisz sobie śmietnik na dysku, jeśli pobierasz dużo. Ale poza tym system ma same zalety.

 

Gdzie można zarabiać na płatnym pobieraniu?

3ziko.pl - przeważnie jest około 100 plików do pobrania; tu oprócz zapłaty za każde pobranie otrzymujemy 5 punktów do konkursu aktywności (a wysokie miejsce w konkursie aktywności to nagrody pieniężne, punktowe i inne, niższe minimum do wypłaty, wyższa stawka wymiany kredytek PTP)

BiznesMails - około 100 pobrań o łącznej wartości ponad 1 zł, więc warto się nimi zainteresować

Web-Ads - pobrania są tu od dawna i też jest ich około 100

Dukacik - pobrań przeważnie jest kilkanaście, ale jest szansa że będzie więcej

v24.biz - także kilkanaście pobrań

2zlote.info - tu na razie plików do pobrania jest niewiele, ale wkrótce będzie ich więcej, więc warto przyjrzeć się temu serwisowi

Cyber-kasa - kilka pobrań

Tatiinstal - pobrania dopiero co się pojawiły i narazie jest ich kilka, ale będzie więcej

 

Pliki najczęściej pobieramy z systemów: Egofiles, Catshare i Turbobit. Z dwóch pierwszych można pobierać mniej więcej co godzinę, z Turbobitem bywa różnie. Czasami pobiera się bez problemów, a czasami pojawia się komunikat o przekroczonym limicie i można próbować ponownie dopiero za 10 minut. Oczywiście jeśli zaznaczymy, że chcemy pobrać plik bezpłatnie (darmowe pobieranie, wolne pobieranie itp.). Należy się wystrzegać systemów, które zmuszają użytkownika do wykonania jakiegoś zadania przed pobraniem plików - najczęściej są to pułapki, które w sposób zakamuflowany chcą nas naciągnąć na koszty. I pod żadnym pozorem nie wolno podawać takim systemom swojego numeru telefonu - po potwierdzeniu numeru będziemy otrzymywać sms-y, za które trzeba będzie zapłacić po kilka złotych za sztukę. Nie warto. Są systemy umożliwiające pobieranie plików zupełnie za darmo (na przykład trzy wymienione powyżej), więc szkoda pieniędzy na eksperymentowanie z wyłudzaczami i oszustami.

 

A jeśli zarobek z samego pobierania plików to dla Ciebie za mało - zapisz się do któregoś z wymienionych programów, załaduj własne pliki do pobierania i inkasuj pieniądze za to, że inni pobierają Twoje pliki. Zapraszam: Egofiles Catshare, Turbobit