Koniec szybkich wypłat w PHD-bux i PHD-Clix

2012-09-10 10:14

Oba te buxy znane były z niskich minimów oraz błyskawicznych wypłat. PHD-bux początkowo wypłacał zarobki po uzbieraniu kwoty 1$, a pieniądze pojawiały się na koncie PayPal w kilkanaście sekund po zamówieniu wypłaty. Jakiś czas temu minimum dla zwykłych użytkowników zostało podniesione do 4$ w przypadku pierwszej wypłaty, 6$ - dla drugiej oraz 10$ dla każdej następnej. Biorąc pod uwagę, że w ciągu jednego dnia można tu zarobić około 6-7 centów z własnego klikania, trzeba by klikać codziennie przez pół roku, żeby móc zamówić trzecią z kolei wypłatę lub następne. A do tego czasu bux może zniknąć z sieci lub przestać płacić. Jesli posiada się poleconych to zarobki są szybsze, jednak biorąc pod uwagę ostatnie zmiany w buxie, raczej nie warto inwestować w siatkę poleconych.

PHD-Clix jest stosunkowo młodym buxem tego samego admina. Rozpoczął działalność tak jak jego poprzednik - z niskim (1$) i szybko osiągalnym minimum oraz błyskawicznymi wypłatami. Teraz minimum dla konta standard wynosi 4$ do pierwszej wypłaty i 10$ do każdej nastepnej. Posiadacze kont premium mogą pierwszą wypłatę zamówić po uzbieraniu 1$, ale do każdej następnej będą potrzebować 10$. Przy obecnych zarobkach kwota ta jest do osiągnięcia po 3 miesiącach codziennego klikania bez poleconych.

Na tym nie koniec niedogodności. W obu buxach nie ma już wypłat na PayPal ani Payza. Zamawiać je można jedynie na EgoPay, Liberty Reserve oraz SolidTrustPay.

Wszystkie te posunięcia stawiają pod znakiem zapytania wypłacalność buxów.

Doradzamy daleko posuniętą ostrożność. Prawdopodobieństwo utraty wyklikanych zarobków jest duże, a wszelkie inwestycje w reklamy czy poleconych do tych buxów najprawdopodobniej nigdy się nie zwrócą.